Biz Kimiz?

Yuvam dragos anaokulu hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 2-6 yaş çocuklarımıza tüm yıl (12 ay) proje tabanlı eğitim veren, kendini özgürce ifade eden Atatürk ilke ve devrimlerine saygılı, çevresini sorgulayan, düşünen, mutlu, doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşmuş, paylaşmayı bilen,arkadaşlarının haklarına saygılı, uygar çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen ve bunu amaç edinmiş bir kurumdur.

yuvam dragos anaokulu etkin öğrenme

Hedeflerimiz

High-Scope programında ”Planla-Yap-Hatırla” sırasıyla, çocuklar bir plan yapar, onu yerine getirir ve hatırlama sürecinde çeşitli şekillerde temsil eder.
Bu eğitim yöntemi ile çocuk;
  • Düşüncelerini ifade edebilme, yaratıcı düşünce geliştirebilme.
  • Hayal gücünü kullanma, dramatize edebilme.
  • Problemlerini tanıma ve çözüm yeteneğini arttırma.
  • Kişisel ilgi ve yeteneklerini keşfetme.
  • Grup etkinliklerinde yetişkin ve diğer çocuklarla işbirliğine girebilme, liderliği paylaşabilme yeteneklerini kazanabilir.

Yuvam Dragos anaokulu Fiziksel özellikleri

Fiziksel Özellikler

Okulumuz dragosta şehrin gürültüsünden uzak 3 katlı olup iç mekan 500 m2’ dış mekan 1000 m’ dir. Bahçemizde bulunan havuzda yaz aylarında yüzme antrenetörü tarafından yüzme dersleri verilmektedir. kum havuzu ile çevrelenmiş alan, ahşap oyun üniteleri ile çocuklarının fiziksel gelişimlerinin desteklendiği güvenli bir alandır. Eğitim programının içinde bahçe saatleri önemli bir yer tutar. Yuvanın bahçesi çocuklara enerjilerini yapıcı biçimde kullanıp, eğitim programının diğer süreçlerine verimli bir şekilde katılmaları için olanak sağlar çocukların yaş gruplarına göre sınıflar ve atölyelerimiz bulunmaktadır sınıflarda Çocukların kendi davranışları ile öğrenebilecekleri, içinde rahat hareket edip arkadaşları ile çalışacakları, yaratacakları, inşa edecekleri, deney yapacakları, hayal kuracakları, eşyalarını koyacakları, çalışmalarını sergileyecekleri, hem kendi kendilerine hem de büyük ve küçük gruplarla çalışabilecekleri bir mekâna ihtiyaçları vardır. Yuvamızdaki sınıflar bu ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenlenmiş ve donatılmıştır. Her türlü eğitim araç ve gereçleri çok amaçlıdır ve tüm malzemeler uzman kadromuz tarafından uluslar arası okul öncesi eğitim ürünleri arasından seçilmiştir.

yuvam dragos eğitim kadromuz

Eğitim Kadromuz

Okulumuz eğitimcileri alanlarında uzman;

  • sınıf öğretmenleri,
  • yabancı dil öğretmenleri,
  • branş öğretmenleri ve
  • psikologdan oluşmaktadır.
Uzman eğitmenlerimiz okul öncesi dönemin en önemli unsuru olan çocuklarımızın özbakımlarını anne şefkati ve titizliği ile yaparak her birinin birey olarak kabul gördüğü, benimsendiği, sevildiği, mutlu, huzurlu bir çocukluk dönemi geçirmelerini sağlamaktadırlar. Okulumuzda çocuklarımızın güvenliği birincil önceliğimizdir.
Minik öğrencilerimize okul öncesi dönemlerinde unutamayacakları harika bir okul öncesi dönemi yaşatmayı ilke edinmiş sürekli öğrenen, birbirinden yetenekli eğitim kadromuzla ve güçlü akademik altyapımızla sizlerleyiz.

Servis & Ulaşım
yuvam dragos anaokulu ulaşım servis hizmetleri Yuvam Dragos Anaokulu servis hizmeti Yuvam Tur tarafından verilmektedir. Güvenlik kriterleri ile hijyen koşullarına uygun olarak hizmet vermektedir. Servislerimizde okulumuz personeli itina ve özen ile çocuklarımızın güvenli ve huzur içerisinde okuldan eve ve evden okula ulaşımını sağlanmaktadır. Araçlar taşıt kartlı, yetki belgeli, koltuklar dört nokta emniyet kemerli, isteğe göre bebek koltuğu ilave edilmektedir, araçlarda araç içi kamera kayıt sistemi bulunmaktadır, güzergahlar GPS sistemi ile takip edilmektedir, koltuk sigortalı, tüm bakımları yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Haftalık rutin kontroller kurumumuz tarafından yapılmaktadır. Sürücülerimiz SRC belgeli olup alanında uzman kişilerden seçilmiştir. Trafik kurallarına ve can güvenliği hususuna maksimum dikkat ve özeni göstermek üzere eğitilmişlerdir. Servis araçlarımız standartları yüksek, iyi donanımlı kaliteli araçlardan seçilmiş olup turizm paketlidir. Okul girişinde iniş ve binişlerimiz okul bahçesinde, trafiğe kapalı alanda gerçekleşmektedir. İndi/bindi işlemleri aracımız okul garajına güvenli bir şekilde park ettikten sonra, kontrollü bir şekilde gerçekleşmektedir.